Czym jest odnowa biologiczna?

Odnowa biologiczna

Odnowa biologiczna ma za zadanie zregenerować organizm zmęczony lub przemęczony wysiłkiem, stresem, chorobą. Duże znaczenie ma dla sportowców, którzy korzystają z odnowy biologicznej po treningach, turniejach, czy przetrenowaniu. Dziś odnowa biologiczna jest powszechnie stosowana wtedy, gdy chcemy zregenerować siły i wzmocnić organizm. Składają się na nią różnego rodzaju zabiegi, fizjoterapeutyczne, jak i psychoterapeutyczne, stosowanie diety, czy specjalnych suplementów. Dla szerokiego grona klientów – zwolenników odnowy biologicznej, najbardziej popularne są zabiegi na ciało, przede wszystkim różne rodzaje masażu. Masaż powoduje rozluźnienie napiętych mięśni, niweluje bóle mięśniowe i bóle kręgosłupa, pozytywnie wpływa na psychikę, relaksuje. Ma również bardzo dobry wpływ na skórę, sprzyja usuwaniu tkanki tłuszczowej, poprawia ukrwienie, ujędrnia. Najczęściej wybierany jest masaż relaksacyjny, który pozwala na odprężenie, rozluźnienie się, niweluje wszelkie napięcia i stres.

Osoby aktywne wybierają fitness klub. Ćwiczenia odpowiednio dobrane i prowadzone przez profesjonalnego trenera, są dostosowane do potrzeb danego klienta. Taki trening jest najefektywniejszy, bo ukierunkowany na problem. Połączony z odpowiednią dietą i suplementacją daje szybko widoczne efekty i poprawia samopoczucie oraz kondycję fizyczną i psychiczną.

Odnowa biologiczna powoduje, że aktywizacja i odnowa organizmu odbywa się szybciej, a człowiek odczuwa podczas zabiegu relaks, odprężenie, spokój, a nawet przyjemność. Zabiegi hartują organizm, wzmacniają jego odporność, są doskonałą profilaktyką zabezpieczającą przed chorobami i przeciążeniami. Pomagają też wrócić do dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zwłaszcza po urazach, przeciążeniach, znacznym przemęczeniu. Z tego rodzaju zabiegów może korzystać każdy, stosować je jako profilaktykę lub „leczenie” dolegliwości spowodowanych niewłaściwym trybem życia, czy przeżywanymi problemami. Zawsze warto wcześniej skorzystać z porad specjalistów, którzy dostosują zabiegi do problemów i możliwości organizmu.