SPA Rzeszów

Wellness & SPA Rzeszów

Wakacyjna pora urlopów, jak też tzw. długie weekendy to czas, gdy chętniej wybieramy się w podróż, na wycieczkę, czy myślimy o zrobieniu czegoś dla siebie, o wypoczynku, o spędzeniu czasu inaczej. Dbając o własne zdrowie i urodę, podczas podróży i wypoczynku, chętnie wybierany hotel z basenem. Dużą popularnością cieszą się także hotele ze SPA.

Wellness & SPA Rzeszów to zyskujące coraz więcej zwolenników miejsce relaksu. Miła obsługa, miejsce otoczone przyrodą, czasami w miejscowości uzdrowiskowej, zachęca do skorzystania z oferty wypoczynku przez całe rodziny. Dostępność SPA w hotelu to wygoda, relaks po który można sięgnąć w dowolnej chwili. Dzienne SPA pozwala skórze nabrać świeżości, nerwom zapewnia regeneracje, poprawia psychiczne samopoczucie i oczyszcza organizm.

Goście ośrodków Wellness & SPA chętnie wybierają także saunę. Sauna ma korzystny wpływ na zdrowie i urodę, ale jest przeznaczona dla osób zdrowych i wymaga stosowania się do zasad (nie można korzystać z sauny po posiłku lub alkoholu, trzeba wziąć prysznic przed wejściem do sauny, nie można mieć na sobie makijażu ani biżuterii, co jakiś czas należy schładzać się pod prysznicem, zachować ciszę i spokój). Pobyt w saunie sprzyja regeneracji mięśni, łagodzi niektóre dolegliwości, jest nawet zalecany jako uzupełnienie terapii pewnych schorzeń – ale w tym przypadku można z sauny korzystać jedynie po konsultacji, czy na wyraźne zalecenie lekarza. Kobietom nie zaleca się korzystania z sauny podczas ciąży, okresu, czy karmienia. Nie każdemu sprzyja temperatura i niska wilgotność powietrza, jaka panuje w saunie, dlatego pierwszy raz powinno się korzystać z sauny ostrożnie, maksymalnie do 15 minut. Dla tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy relaksu w saunie, poleca się saunę parową.

Sauna parowa, nazywana inaczej łaźnią rzymską, posiada temperaturę 45 – 65° C i dużą wilgotność powietrza, powyżej 40%, co ułatwia oddychanie. Po wyjściu z sauny trzeba odpocząć około 30 minut. W razie gorszego samopoczucia należy powoli usiąść i poprosić o pomoc personel.

Wellness SPA Rzeszów - Sauna Parowa, Hotele ze SPA Rzeszów
Wellness SPA Rzeszów - Sauna Parowa, Hotele ze SPA Rzeszów